Bağımsız Denetim

Kurumları hedeflerine götüren yolda, yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin, belirlenen kriterlere uygunluğu ve doğruluğu esastır. Profesyonel denetim ekibimiz makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, genel kabul görmüş bağımsız denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm bağımsız denetim tekniklerini uygulayarak, defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlemeleri ve fiziki incelemeler değerlendirilerek rapor hazırlamaktadır.

Hizmetlerimiz

  • Finansal Tabloların Denetimi

Finansal tabloların zamanlamalı denetimi, şirketin yakın ve gelecek planlarını en uygun şekilde dizayn etmesine olanak sağlar. Uzmanlarımız tarafından denetlenen finansal tablolarınız analiz edilerek, mevcut ve gelecekte oluşabilecek riskleri değerlendiriyoruz. Şirket veya kurumunuza ilgili raporlar sunuyor, geliştirmeniz gereken reaksiyonlar konusunda önceden bilgilendiriyoruz.

  • UFRS, TFRS, BOBİ FRS ve VUK Raporlamaları

Uluslararası Finansal Raporlama (UFRS), Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS), Büyük ve Orta Boy İşletmeler için Finansal Raporlama Standartları (BOBİ FRS) ve Vergi Usul Kanunu (VUK) raporlamalarında uzman ekiplerimizle, kurum veya işletmeniz için uygun olan tüm standartları belirleyerek bir yol haritası çiziyoruz. Hedeflerinize ulaşmada önünüze çıkabilecek engel veya engellerin ortadan kalkmasını sağlıyor ve gerekli yönlendirmelerde bulunuyoruz.

  • TCMB Döviz Pozisyonu Raporlamaları

Döviz pozisyonunu etkileyen işlemler, yönetmelik uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından denetlenmekte, belirli usüllere göre yönetilmesi ve TCMB tarafından hazırlanan raporlama formuna uygun olarak bildirilmesi gerekmektedir. Alanında uzman ekibimizle gerekli raporlamanın şirketiniz adına yapılması sağlıyor ve doğabilecek hatalı ya da eksik veri girişlerinin önüne geçiyoruz.

Teklif Alın

Daha iyi bir hizmet için Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin